Brigády: Jaké jsou ty nejčastější?

7 Říj 2015 by admin, No Comments »

Hledáte si přivýdělek? Kde ho hledat a jaká je nabídka brigád, respektive v jakých oborech máte největší šance se uplatnit?

O brigádě a jejím hledání

Brigády neboli přivýdělky jsou velmi oblíbené, a to nejen mezi středoškolskými a vysokoškolskými studenty, kteří si chtějí přivydělat při studiu, ale také mezi ženami na mateřské dovolené, aktivními důchodci a těmi, kteří se zatím nedaří najít si práci na hlavní pracovní poměr.

S nabídkou brigád se setkáte na různých pracovních serverech. Mohou být univerzální či specializované na určitý obor či region. Navštěvujte především pracovní portály, které nabízejí široký výběr a takové, jež jsou pravidelně aktualizované, abyste zbytečně neztráceli čas reakcí na inzerát, který už není platný.

Nabídku brigád vám zprostředkují i různé personální a pracovní agentury. I s těmi se v dnešní době setkáte hlavně na internetu. A samozřejmě nepodceňujte i další možnosti – noviny či aktivní vyhledávání brigád.

Jaké brigády jsou nejčastější?

Brigády jsou rozmanité a jejich nabídka se odvíjí i od toho, v jakém místě hledáte. Je zřejmé, že největší rozmanitost vám nabídne Praha.

Obvyklé jsou manuální práce v různých firmách. Časté jsou třeba práce u pásu. Jde o jednoduché úkony, a proto mnoho firem hledá i mezi brigádníky, které nemusí dlouho zaučovat.

Rozšířené jsou i brigády ve skladech, v hotelech a pohostinství. Společnosti také často shánějí telefonní operátory a brigádníky na drobnou pomoci v administrativě. A i obchody najímají brigádníky, ať už do prodeje či na doplňování zboží.

Vaše možnosti brigády se rozšiřují, pokud máte již nějaké znalosti či vzdělání. Pak můžete třeba překládat, doučovat studenty, či si najít dlouhodobější brigádu ve vašem oboru, která vám přinese nejen peníze, ale také nějaké zkušenosti a praxi, jež můžete později zužitkovat při hledání práce.

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!