Sežeňte si práci v Praze

16 Zář 2015 by admin, No Comments »

 

Sháníte práci v Praze? Jaké jsou vaše šance a co pro to můžete udělat? Jak celkově zvýšit své šance na získání práce?

O práci v Praze

Mnoho lidí dojíždí do práce do větších měst, kde je více pracovních příležitostí. Nejvíce jich je samozřejmě v Praze. Nejenže jde o velké město, ale zároveň jde o sídlo mnoha našich firem i poboček těch zahraničních.

Lidé za prací do hlavního dojíždí i z poměrně velkých vzdáleností. Obvykle se jim to vyplatí, protože platy v Praze jsou větší než jinde.

Také hledáte práci v Praze? Ať už jste Pražané či chcete do Prahy dojíždět, sledujte pravidelně nabídku pracovních příležitostí. Díky internetovým portálům, které se na ně soustředíte, to není obtížné. Mějte přehled o všech pozicích, které vás zajímají.

Práce v Praze je různá. Na internetu ji můžete hledat podle části Prahy, která je pro vás nejlepší, ale také samozřejmě podle profesí.

Najít si vhodnou práci v Praze je díky široké nabídce jednodušší než v jiných městech. Zároveň však mějte na paměti, že sem dojíždí za prací hodně lidí, takže nejen nabídka, ale i poptávka je obrovská.

Jak zvýšit své šance na úspěch

Ať už hledáte práci v Praze či kdekoliv jinde, snažte se udělat maximum pro váš úspěch. Začněte životopisem a motivačním dopisem. To je váš první kontakt s firmou, a pokud nezaujmete, nedostanete ani šanci prezentovat se. Životopis a motivační dopis by měly být stručné a určitě bez gramatických chyb. V životopise by nemělo chybět, co umíte, jaké máte vzdělání, zkušenosti, ale nezapomínejte ani na zájmy.

Pozornost také věnujte přijímacímu pohovoru. Připravte se na něj. Zjistěte si informace o firmě, sesumírujte si své představy, najděte si nejčastější otázky personalistů a připravte si na ně odpovědi atd. Samozřejmostí je také formální oblečení. Při pohovoru mluvte k věci a snažte se ovládat i nonverbální komunikaci. Budete-li dělat nervózní pohyby, nepůsobí to dobrým dojmem.

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!