Buďte opatrní při sjednávání brigád

17 Bře 2014 by admin, No Comments »

Hledání brigády může být únavné. Ne vždy se vám podaří během krátké doby najít brigádu, se kterou budete spokojeni. Když už však máte nabídku na brigádu, která se vám zamlouvá, snažte se dříve, než propadne radosti z úspěchu, si prověřit, jestli jde o seriózní brigádu.

Podvodníků je všude hodně. Vyhnout se jim může být těžké, ale pokud budete opatrní, s největší pravděpodobností se vám to povede.

Především se vyhněte práci na černo. Nejenže je samozřejmě nelegální, ale také nebudete mít nic v ruce, pokud vám zaměstnavatel odmítne zaplatit.

Pozor si dejte i na podvodné pracovní agentury. Na neserióznost by vás mělo upozornit, chce-li agentura za zprostředkování peníze. Ze zákona musí svou činnost poskytovat pro brigádníky bezplatně. Oslovíte-li však seriózní pracovní agenturu, jakou je ku příkladu brigady.info, máte větší šanci sehnat si rychle brigádu.

Vždy si také při sjednávání brigády ujasněte, co bude předmětem vaše práce, jaká bude vaše mzda, a obzvlášť opatrní buďte, pokud si sjednáváte brigádu v zahraničí. Ve vyšší míře se také objevují podvodné inzeráty na práce z domova. Opět zde platí, že byste neměli nic platit předem

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!