Jak hledat pracovní agenturu v Praze

17 Bře 2014 by admin, No Comments »

Rozhodli jste se, že bude hledat práci či brigádu v hlavním městě a chcete pro zvýšení svých šancí oslovit pracovní agenturu v Praze? Je jich velké množství, takže rozhodně máte z čeho vybírat. Přesto si při výběru dejte pozor. Ne každá pracovní agentura Praha, ale i v jiných městech je na stejné úrovni.

Výhodou pracovních agentur na rozdíl od úřadů práce je, že se zpravidla specializují na určitý obor, i když některé mou mít větší záběr.

U pracovní agentury v Praze, která má pro vás nejzajímavější nabídku, se především ujistěte, zda má licenci od Ministerstva práce a sociální věcí. Pokud ne, jdete od ní ruce pryč. Provozuje svou činnost nelegálně. Na nekalost vás upozorní i to, když po vás bude agentura něco chtít za zprostředkování práce. Svou činnost musí fyzickým osobám hledajícím práci nabízet bezplatně.

Zajímejte se také o to, jak dlouho působí na českém trhu práce. Je vždy lepší vybírat mezi pracovními agenturami v Praze, jež jsou prověřené a mají bohaté reference.

Pracovní agentura by vám také nikdy neměla nabízet práci bez pracovní smlouvy. Nezapomínejte, že je to nelegální a postihnuti za to můžete být i vy.

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!