Máte už brigádu na léto? Na co si dát pozor?

24 Čec 2015 by admin, No Comments »

Brigádu přímo na léto hledají hlavně studenti. Také studujete a rádi byste si v létě přivydělali? Možná brigádu už máte, třeba ji teprve hledáte. Tak jako tak byste měli vědět, na co si ohledně letní brigády dát pozor.

Studentská brigáda a na co si dát pozor

Studentské brigády je nejlepší shánět už počátkem jara, ale bez šance nejsou ani ti, kteří ji hledají na poslední chvíli. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, nepodceňujte úskalí, které mohou letní brigády přinášet.

Především si dejte pozor na spolupráci bez smlouvy. Nejenže je to nezákonné, ale pokud budete pracovat bez smlouvy (dohody), nemáte jistotu, že vám zaměstnavatel skutečně zaplatí. Určitě byste nechtěli část léta pracovat, abyste tu zbylou měli vztek, že vám nikdo za práci nezaplatil.

A když už smlouvu podepisujete, pořádně si přečte náplň své práce a za co zodpovídáte. Nenechte se přesvědčit k podpisu, aniž byste si dohodu pořádně prostudovali.

Dejte si rovněž pozor na domácí práce. Sice možnost pracovat z domova zní úžasně díky své flexibilitě, ale mnohé z takových nabídek jsou podvodné. Samozřejmě neznamená to, že jsou všechny takové brigády. Opatrnosti však není nazbyt. Výhodou dnešní doby je, že si mnohé reference zjistíte prostřednictvím internetu. Zajímejte se i o reference lidí z vašeho okolí. Ty jsou spolehlivé nejvíce.

Rozhodli jste se vydělat si více peněz? Možností je pro vás brigáda v zahraničí. Při její realizaci je nutné být ještě opatrnější. Mějte jistotu, že agentura či jiná společnost, která vám ji zajišťuje, je seriózní a nenechá vás v cizí zemi na holičkách či vám nepřipraví jinou nepříjemnost.

Nabízí vám někdo super brigádu, kde se moc nenadřete, ale zato si hodně vyděláte. Zbystřete. S největší pravděpodobností v tom bude nějaký háček, případně se úplně jedná o podvod. Nezapomínejte, lákavé nabídky paří mezi ty nejzrádnější.

Brigády nehledají jen studenti

Pokud se řekne „brigáda“, spousta lidí ji má stále ještě spojenou hlavně se středoškolskými a vysokoškolskými studenty. Ovšem nejde o jedinou skupinu lidí shánějící si brigádu. Mají o ně zájem i aktivní důchodci, ženy na mateřské dovolené a velkou skupinu také tvoří lidé, jimž se nedaří najít si stálou práci. Vždy je lepší vykonávat alespoň nějakou brigádu než nedělat vůbec nic. Někteří si také sjednávají brigádu ještě ke své práci, aby měli další zdroj příjmu.

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!