Využívejte efektivně personálního leasingu

21 Dub 2015 by admin, No Comments »

Vlastníte firmu nebo je vaším úkolem ve firmě zajišťovat externí pracovníky? V tom případě by vám měl být vlastní pojem „personální leasing“. Ještě nevíte přesně, co si pod ním představit? Pojďme si ho přiblížit.

Co je personální leasing

Personální leasing je efektivním řešením pro všechny, kteří potřebují pracovníky, ale nechtějí či nemohou je zaměstnat na hlavní pracovní poměr.

Personální leasing totiž spočívá v dočasném přidělení pracovníků. Jde o službu, kterou poskytují některé personální agentury.

Uvedená služba funguje jednoduše. Vy se domluvíte s personální agenturou kolik pracovníku, na jak dlouhou dobu a na jaké období potřebujete + další specifika a agentura vám tyto pracovníky obstará.

Kvalita dočasného přidělení pracovníků se liší podle toho, jakou agenturu oslovíte. Pokud si ji skutečně dobře vyberete, budete mít jistotu kvalifikovaných pracovníků na různé pracovní zařazení.

Možnost přidělení využijete, ať už sháníte pracovníky na různé profese ve službách i v průmyslu.

Určitě o personálním leasingu uvažujete, chcete-li omezit množství kmenových zaměstnanců či má-li v některém období vyšší potřebu pracovníků a nevyplatilo by se vám kvůli tomuto období zaměstnávat další lidi.

Personální agentury poskytují i další služby, které možná v rámci vaší firmy oceníte. Rozšířený je také recruitment. Spočívá v tom, že zadáte agentuře požadavky na budoucího zaměstnance, potřebnou kvalifikaci, praxi a počet a agentura pro vás vyhledá vhodné osoby a zorganizujeme výběrové řízení.

 

Shrnutí výhod personálního leasingu

Personální leasing (dočasné přidělení pracovníků) má mnoho výhod. Mezi ty hlavní patří:

·         Možnost sjednat si pracovní sílu pouze na dobu, kterou potřebujete.

·         Šetříte čas, který byste jinak strávili výběrem vhodného kandidáta.

·         Snížíte si náklady za vedení mzdové a personální agendy a další náklady.

·         Nebudete muset řešit propuštění zaměstnanců.

Z dalších výhod si ještě uveďme záruku za provedené služby, rychlá realizace vaší objednávky (alespoň u kvalitní agentury), přizpůsobení se vašim požadavkům a celkově velká flexibilita.

Štítky:, ,

Leave a Reply

Follow Me!

Follow Me! Follow Me! Follow Me! Follow Me!